Institut de Castellar
C/ Carrasco i Formiguera nº6  08211 Castellar del Vallès         
Telèfon / Fax: 93 714 43 44
iescastellar@xtec.cat
Extensió Mestre Pla (1er ESO)
Ronda Ponent cantonada C/ Urgell
Telèfon: 659 954 788
Nau (CF família Agrària)
C/ Anoia cantonada C/ Solsonès
Telèfon: 93 714 38 19

Preinscripció i Matrícula: Batxillerat i Formació professional de Grau mitjà 2018-2019

Oferta final de places escolars:

29 de juny de 2018

Llista d'alumnes admesos i llista d'espera:

3 de juliol de 2018

Matriculació d'alumnes preinscrits amb plaça assignada: 

4 a l'11 de juliol de 2018

Termini perquè els alumnes de Batxillerat pendents de l'avaluació de setembre confirmin la seva continuació al centre: 

4 a l'11 de juliol de 2018

Matriculació d'alumnes de Batxillerat pendents de l'avaluació de setembre:

5 al 7 de setembre de 2018

Informació general Batxillerat:

http://queestudiar.gencat.cat/ca/preinscripcio/estudis/batxillerat/

Informació general Formació professional de Grau Mitjà:

http://queestudiar.gencat.cat/ca/preinscripcio/estudis/fp-gm/

 

Preinscripció i Matrícula: Formació professional de Grau superior 2018-2019

Instruccions per omplir la sol·licitud: Cliqueu aquí

Sol·licitud electrònica: Cliqueu aquí

Sol·licitud en suport informàtic: Cliqueu aquí

Llista de sol·licituds amb la puntuació provisional:

27 de juny de 2018

Presentació de reclamacions:

28 de juny al 3 de juliol de 2018

Llista de sol·licituds amb la puntuació un cop resoltes les reclamacions:

5 de juliol de 2018

Publicació de llistes ordenades definitives:

10 de juliol de 2018

Oferta final de places escolars:

16 de juliol de 2018

Llista d'alumnes admesos i llista d'espera:

17 de juliol de 2018

Matriculació d'alumnes preinscrits amb plaça assignada: 

18 al 23 de juliol de 2018

Informació general Formació professional de Grau superior:

http://queestudiar.gencat.cat/ca/preinscripcio/estudis/fp-gs/

 

Matriculació 1er d'ESO: 21 a 27 de juny de 2018

Per tal d'organitzar la matrícula de 1er d'ESO i evitar aglomeracions,  demanem que es respecti el següent ordre:

Horari marc: 9:00 a 14:00

Documentació: Tota aquella que no s'hagi aportat a la preinscripció

Dijous 21 de juny: de Abella a Cortés

Divendres 22 de juny: de Escobar a Kovacs

Dilluns 25 de juny: de Leiva a Muñoz

Dimarts 26 de juny: de Nogales a Ruiz

Dimecres 27 de juny: de Sala a Vives.