Institut de Castellar
C/ Carrasco i Formiguera nº6  08211 Castellar del Vallès
Telèfon: 93 714 43 44
Fax: 93 714 43 44
iescastellar@xtec.cat

El dimarts 16 de maig de 2017 a les 15:30 hi haurà una nova jornada de portes obertes de Cicles Formatius de la Família Agrària: CFGM de Floristeria i Jardineria, CFGM de Producció Agroecològica i CFGS de Paisatgisme i Medi Rural.

Lloc: La Nau, C/ Anoia cantonada C/ Solsonès

Preinscripció

ESO:

  • Llista de sol·licituds amb la puntuació provisional: 24 d’abril de 2017
  • Termini per presentar reclamacions, si cal, a la puntuació provisional: del 25 al 27 d’abril de 2017
  • Llista de sol·licituds amb la puntuació un cop resoltes les reclamacions: 3 de maig de 2017
  • Sorteig del número de desempat: 4 de maig de 2017 a les 11 h als serveis centrals del Departament d’Ensenyament: Via Augusta, 202, Barcelona
  • Llista ordenada definitiva: 8 de maig de 2017
  • Oferta final de places escolars: 30 de maig de 2017
  • Llistes d'alumnes admesos (i llistes d’espera, si n'hi ha): 2 de juny de 2017

 

Batxillerat:

  • Oferta inicial: 12 de maig de 2017
  • Termini per presentar la sol·licitud: del 16 al 24 de maig de 2017
  • Termini per presentar la documentació al centre: fins al 26 de maig de 2017
  • Llista de sol·licituds de preinscripció al centre amb la puntuació provisional: 6 de juny de 2017
  • Termini per presentar una reclamació: del 7 al 9 de juny de 2017
  • Llista de sol·licituds de preinscripció al centre amb la puntuació un cop resoltes les reclamacions: 14 de juny de 2017
  • Sorteig del número de desempat: 15 de juny de 2017, a les 11 h (Serveis centrals del Departament d'Ensenyament: Via Augusta, 202, Barcelona)
  • Llista ordenada definitiva: 19 de juny de 2017
  • Oferta final: 30 de juny de 2017
  • Llista d’alumnes admesos i llista d'espera: 3 de juliol de 2017

 

Cicle Formatiu de Grau Mitjà:

  • Publicació de l'oferta inicial: 12 de maig de 2017
  • Termini per presentar sol·licituds: del 16 al 24 de maig de 2017
  • Termini per presentar documentació: fins al 26 de maig de 2017
  • Llista de sol·licituds de preinscripció al centre amb la puntuació provisional: 6 de juny de 2017
  • Termini per presentar una reclamació: del 7 al 9 de juny de 2017
  • Llista de sol·licituds de preinscripció al centre amb la puntuació un cop resoltes les reclamacions: 14 de juny de 2017
  • Sorteig del número de desempat: 15 de juny de 2017, a les 11 h (serveis centrals del Departament d'Ensenyament: Via Augusta, 202, Barcelona).
  • Llista de sol·licituds ordenada definitiva: 19 de juny de 2017
  • Publicació de l'oferta final: 30 de juny de 2017
  • Publicació de la llista d'admesos i llista d'espera: 3 de juliol de 2017
  • Termini de matrícula ordinària (alumnes preinscrits amb plaça assignada): del 4 a l'11 de juliol de 2017

 

Cicle Formatiu de Grau Superior:

  • Publicació de l'oferta inicial: 12 de maig de 2017
  • Termini per presentar la sol·licitud: del 25 al 31 de maig de 2017
  • Termini per presentar la documentació:  fins al 2 de juny de 2017
  • Llista de sol·licituds de preinscripció al centre amb la puntuació provisional: 21 de juny de 2017
  • Termini per presentar reclamacions: del 22 al 26 de juny de 2017
  • Termini per presentar el certificat de la qualificació del batxillerat o del grau mitjà (si s'han finalitzat els estudis el mes de juny): fins al 26 de juny de 2017
  • Llista de sol·licituds de preinscripció al centre amb la puntuació un cop resoltes les reclamacions: 28 de juny de 2017
  • Sorteig del número de desempat: 29 de juny de 2017, a les 11 h (serveis centrals del Departament d'Ensenyament: Via Augusta, 202, Barcelona)
  • Llista ordenada definitiva: 3 de juliol de 2017
  • Publicació de l'oferta final: 11 de juliol de 2017
  • Llistes d'alumnes admesos i llistes d'espera: 12 de juliol de 2017
  • Termini per fer la matrícula: del 13 al 20 de juliol de 2017

Primer d'ESO

1er ESO A:

Ester Sabio: Dimecres 11:20 a 12:20

José Caballero: Dilluns 10:20 a 11:20

1er ESO B:

Sílvia Fernández: Dimarts 13:35 a 14:35

Isabel Chacón: Divendres 11:35 a 12:35

1er ESO C:

Dolores Corredor: Divendres 11:20 a 12:20

Antoni Fonoll: Dimarts 11:20 a 12:20

1er ESO D:

Sergi López: Dilluns 11:20 a 12:20

Mònica Soler: Dimarts 12:35 a 13:35

1er ESO E:

Lluís Pulido: Dijous 9:00 a 10:00

Josep Ramón Mora: Dimarts 10:20 a 11:20

1er ESO F:

Montse Bel: Dilluns 12.35 a 13.35

Mireia Córdoba: Dijous 9:00 a 10:00

1er ESO G:

Lola Crespo: Dimarts 11:20 a 12:20

José Manuel Jaimez: Dilluns 10:20 a 11:20

1er ESO H:

Leonor Bescós: Dijous 11.20 a 12.20

Anna Saperas: Dimarts 10:20 a 11:20